1.část -Save me ...

28. října 2011 v 17:14 |  Save me from the nothing I've become
Moje první povídka na téma Criminal minds anebo Myšlenky zločince, zaměřuju se především na postavu Emily, Teď je to především detektivní, ale později už to budu spíš drama. Doufám, že se vám bude líbit povídka a zanecháte komentář :-)


Bylo to pár měsíců, co se Emily vrátila zpět do týmu. Skoro vše se vrátilo do normálu, až na některé detaily. Reid však byl stále zmatený, Morgan dokázal odpustit Emily.
Jako každé pondělí tým seděl u svých stolů a bavili se o víkendu, který zažili. Dave strávil víkend na chatě. JJ si užívala víkend se svou rodinou, Emily byla s Reidem v kině.
,,Nerad Vás vyrušuji, ale máme naléhavý případ," přišel k nim Hotch. Všichni se znepokojeně podívali na Hotche, ale následovali ho. Posadili se kolem stolu a čekali, co Hotch řekne. Vypadal mnohem víc zamračeně než obvykle.
,,Volal mi jeden známý z Brooklynu v NY. Je to velitel policejní jednotky. Požádal mě o pomoc v jednom z případů," oznámil na začátek Hotch. Všichni ho pozorně poslouchali.
,,Co my s tím máme společného?" zeptala se zvědavě Reid. Nechtěl znít hrubě, ale zajímalo ho to.
,,Proběhly tam tři sériové vraždy za poslední tři měsíce. Vždy na začátku měsíce a blíží se nový měsíc, tak mají strach," odpověděl na srozuměnou Hotch. Reid jen chápavě přikývl.
,,Co všechno víme tedy?" zeptala se Emily. Hotch se jen na ni podíval a zapnul obrazovku před nimi. Objevily se tam fotografie tří žen, které vypadaly hodně dobitě.
,,Jedná se o stejný typ žen. Hnědooké a černovlasé ženy, které byly něčím úspěšné," popsal Hotch fotografie a všichni si četli složky ohledně případu.
,,Takže, zřejmě má problém s úspěšnými ženami, které mu mohly způsobit nějaké ponížení," prohodila Emily. Dave přikývl, znělo to jako nejrozumnější vysvětlení. Bylo jich spousta, ale tohle znělo jako nejpravděpodobnější
,,Rozhodně proti nim má něco víc. Vidíte tu brutalitu?" zeptal se zamračeně Morgan. JJ jen přikývla. Byly nepředstavitelně dobité. Ta brutalita byla viditelná na první pohled.
,,Za dvacet minut poletíme," oznámil Hotch a odešel se sbalit. Všichni se zvedli a odešli si pro své věci. V letadle si doplnily detaily ohledně případu a shodli se na tom, že je to pravděpodobně muž, který utrpěl na svém sebevědomí díky nějaké ženě, která typu odpovídá i typu oběti. Reid odešel ke kuchyňské lince, aby si udělal čaj. Emily se rozhlédla kolem sebe a nikdo si ničeho moc nevšímal, tak se vydala za Reidem.
,,Co se děje?" zeptala se za jeho zády. Spencer mírně poskočil. Emily starostlivě nakrčila obočí.
,,O čem to mluvíš?" zeptal se nechápavě Reid. Emily se jen mírně usmála.
,,Moc dobře víš, o čem mluvím. Pozoruju tě poslední dobou a jsi podrážděný. Občas jsi i nepozorný. Profiluju lidi, dokážu si všimnout změny chování i svých přátel," pokrčila rameny Emily. Reid se jen smutně na ni podíval a to Emily ihned věděla, že něco není v pořádku.
,,To ty bolesti hlavy. Beru prášky, ale moc nepomáhají. Je to psychotické, to mi říká každý doktor. Něco se děje s mou myslí," odpověděl neurčitě Spencer. Emily se na něj starostlivě podívala. Nemyslela, že by to mohlo být tak vážné a Spencer Reid byl vždycky jeden z těch, o které měla obavu.
,,Jsou to ty samé bolesti, které jsi měl před mou... ehm… smrtí?" zeptala se Emily. Reid jen přikývl a vzal si hrnek s čajem. Chtěl odejít, ale ještě se otočil.
,,Díky, Emily, za starost o mě," usmál se mírně Spencer. Emily mu opětovala úsměv a také si odešla sednout, kde už na ni čekala JJ a vypadala zaujatě.
,,O čem to bylo?" zeptala se JJ se starostí v hlase a podívala se na Spence. Emily jen mávla rukou. Bylo jí jasné, že to bylo přátelské gesto, které k ní projevil Reid a nechtěla si to pokazit. Chtěla znovu tu důvěru, protože o ní pochybovala, co ji prohlásili za mrtvou. Věděla, že u ostatních členů týmu bude snažší přijmutí jejího obživení, zatímco u Reida věděla, že on to vezme nejhůř.
Tým přiletěl do NY, od známého Hotche získali důvěru skoro všech z policie a společně vypracovali všechny důkazy, které nahromadili.
,,Emily, Reide, Morgane jděte na poslední místo činu. JJ, Dave, jděte si promluvit s rodinami obětí," rozkázal Hotch a odešel se bavit s policisty.
Emily, Reid a Morgan se ocitli na místě činu, což byl byt Jessicy Flannigové.
,,Páni, hodně luxusní byt," řekla překvapeně Emily.
,,Podle toho, co dělala, si mohla dovolit takový byt, i když já bych si vybral jiný," zanalyzoval to Spencer. Morgan jen protočil očima a podíval se na Emily, která se jen usmívala.
,,V záznamu se píše, že byla zabita v ložnici, tak asi musíme jít nejdřív tam, ale všimněte si těch skrvn krve schodech a všude," ukázala na jednu skvrnu Emily. Reid přikývl a přešel do kuchyně, která byla v zadní části domu. Morgan se šel podívat do obýváku, Emily odešla nahoru do ložnice. Spencer prostudoval celou kuchyň a zjistil, že musela pravděpodobně oběť chystat všechny jídla, zatímco vrah čekal sedíc u stolu. Také tam našel spoustu kapek krve, tudíž musela být bita během jejich společného pobytu u ní doma. Morgan v obýváku zjistil v podstatě to stejné. To bylo, že když s ním trávila čas v obýváku, tak ji trestal. Emily vystoupila do ložnice a musela na chvíli stát u dveří, protože snad poprvé měla husí kůži z toho, co viděla. Krev byla na posteli, na zemi byly stříkance krve, mučil ji a poté na posteli zabil podle toho, kolik tam té krve bylo. Ve spisu si přečetla, že ji těsně před smrtí znásilnil, tudíž vyvodila, že si užíval, že trpěla a on mohl vidět i to psychické tak i to fyzické utrpění. Prohledávala ložnici pokoušejíc se najít něco, co policisté a analytici od nich nemohli. Přešla do malé koupelny, která vedla přímo z ložnice. Bylo tam velké zrcadlo, kde bylo krví napsáno Pomozte mi. Emily zajímalo, kdy to mohla napsat, protože většinou byla s dotyčným subjektem.
,,Reide, Morgane, pojďte sem," zakřičela tak, aby to šlo co nejvíc slyšet. Morgan i Reid ihned vyrazili tam, z kama slyšeli Emily. Přišli do koupelny a ihned si všimli nápisu.
,,Musela tu být nějakou dobu sama. V jednu chvíli ji musel opustit a někam šel, jenže kam?" prohlásila Emily.
,,Třeba na sebe nějak upozornil a proto ji ve spěchu zabil, sice s brutalitou, ale šlo vidět že ve spěchu. Mučil ji a zabil ji jen tak, bez jakékoliv bolesti, to přece nedává smysl," zakroutil hlavou Reid.
,,Co vypověděli sousedé?" zeptal se Morgan.
,,Nic, policisté je nevypovídali, přišlo jim to bezvýznamné, jelikož sousedi přímo od vedle byli na dovolené," přečetla v záznamu Emily. Morgan jen naštvaně zakroutil hlavou.
,,Mohli něco vidět před tím, než ji zavraždil. Jak dlouho mohla být mučená?" zeptal se naštvaně Morgan. Emily se jen na něj usmála, aby se uklidnil.
,,Neměla třeba někoho, kdo u ní uklízel nebo něco a zastihl ho tady?" zeptal se Reid zvědavě. Emily se ihned podívala do spisu.
,,Měla chůvu. Počkat, zmiňoval se někdo o dítěti? Kde je to dítě?" zeptala se Emily zmateně. Morgan ihned vytočil telefon.
,,Hotchi, víme něco o dítěti oběti? Je tedy u otce.. Dobře, odkdy? Je možné, že to je jeho účel? Jo, informuju Garcíu," položil telefon a Reid s Emily na něj nedočkavě hleděli.
,,Má sedmiletou dceru, ještě před dvěma měsíci ji měla pro sebe, ale otec na ni podal žalobu kvůli nedostatečné péči a ona souhlasila, že dcera půjde k otci. Došlo k tomu tři týdny před vraždou. Chůva si postupně brala věci z domu. Je možné, že ji tam našla a něco jí bylo podezřelé. Musíme to prověřit," odpověděl Morgan a opět vytočil telefon a přiložil si ho k uchu.
,,Garcí, zjisti, jestli všechny tři oběti měly děti nebo měly nějaké takové problémy," řekl do telefonu Morgan a dal telefon na reproduktor.
,,Jasně, brouku, hned to bude.... Ták, první oběť měla dítě, ale sebraly jí ho měsíc před její vraždou kvůli tomu, že otec jevil větší péči o dceru. Měli předtím střídavou péči každý týden, ale po soudu přešla do péče k otci a k matce měla chodit jen na návštěvy a víkendy. Druhá oběť neměla dítě," odpověděla García po telefonu.Morgan jen nechápavě nakrčil obočí.
,,Ale to nedává žádný smysl. To dítě by dávalo smysl, ale teď?" zeptal se Morgan bezmocně. Nedávalo mu to smysl a to mu dávalo určitou bezmoc.
,,To nevím, zlato, hlavně nebuď smutný," řekla povzbudivě García. Emily najednou svitlo v mysli a usmála se vítězoslavně.
,,Garcí, kolik bylo naší druhé oběti?" zeptala se zvědavě Emily. Morgan i Reid se na ni nechápavě podívali.
,,43 let, proč se ptáš?" ozvalo se z telefonu. Emily se jen podívala na své kolegy a usmála se.
,,Dvěma obětem zabavily děti kvůli práci, další oběť neměla děti kvůli práci, co to může znamenat?" zeptala se s úsměvem na tváři Emily a najednou se i Morgan usmál.
,,Muž, který možná měl manželku a chtěl mít sní dítě, ale nemohl, protože měla moc zaplněný život prací a teď za to trestá každou ženu, která nemá ve vyšším věku dítě a nebo ho dá bývalému manželi, aby se o něj nemusela starat a měla svou kariéru. Garcí, zkus vyhledat tyhle typy žen a zaměř se na rozvody v posledním roce a prověř všechno. Díky a dej vědět Hotchovi," řekl do telefonu Morgan a položil telefon.
,,Dává to mnohem větší smysl," pronesla Emily.
,,Snad nám García najde nějakého podezřelého a zapadne do profilu," přikývl Reid. Morgan taky přikývl a všichni tři vyrazili do auta, aby jeli zpátky na policejní stanici. Emily, která seděla na sedadle spolujezdce, však dostala divný pocit. Pohlédla za sebe, aby setřásla ze sebe ten divný pocit.
,,Děje se něco?" zeptal se Morgan, když si všiml pohledu Emily. Ta jen zakroutila hlavou a snažila se na to zapomenout. Měla však oprávěněně zvláštní pocit, protože opravdu ji někdo pozoroval, ale to zatím nikdo netušil
Když přijeli na stanici, byla tam už JJ a Dave. Hotch se bavil s policisty, jakmile uviděl své kolegy, odešel od nich a přešel ke svému týmu.
,,Za dnešek jste toho zjistili dost, tak si dnes odpočiňte," pokynul jim Hotch a všichni jen unaveně přikývli. Vydali se do restaurace na večeři. Bavili se o obvyklých věcech, které se netýkali případu. Bylo nepříjemné pro ně o tom mluvit. Strávili tam asi hodinu, než většina usoudila, že jsou unavení. ,,Asi si půjdu lehnout už," podívala se na všechny Emily, protože opravdu vypadala unaveně. Zbytek týmu jen přikývl a zůstali tam, i když ne moc nadšeně, ale nějak se jim nechtělo spát a povídali si ještě. Emily se vydala na tu desetiminutovou cestu do hotela. Procházela se a nevšimla si, že nějaké auto ji pronásleduje. Emily ucítila zase ten zvláštní pocit, který měla i na posledním místě činu. Ohlédla se za sebe a co ji nejvíc překvapilo, když dostala pěstí do tváře. Omdlela. Dotyčný se jen usmál a naložil ji nenápadně do auta kufru.
Emily se začala probouzet. Pomalu si začala vzpomínat, co se jí stalo jako poslední, když si vzpomněla, ihned poskočila a rozhlédla se kolem sebe. Byla v nějaké sklepě, kde byl cítit na první pohled chlad. Nebyla svázaní, takže si mohla sáhnout na ret, který měla rozbitý a krvácel jí. Snažila se zanalyzovat místnost. Bylo tam malé okno, které však ihned zavrhla jako únik. Musela počkat, až přijde její věznitel. Uslyšela bouchnout dveře. Podívala se na schody, které vedly ke dveřím do domu. Po schodech sešel dolů k ní nějaký muž.
,,Emily Prentissová, jsem rád, že Vás vidím vzhůru. Konečně jsem našel svou pravou na svůj plán," usmál se téměř upřímně muž. Emily jen zakroutila nechápavě hlavou.
,,Kdo jste a co ode mě chcete?" zeptala se a snažila se získat odpovědi. Měla nepříjemný pocit, že její věznitel byl zároveň vrah těch žen.
,,Mé jméno je Greg a chci od Vás to, co mi má žena nedala," usmál se na ni mocně Greg. Teď už bylo Emily jasné, co od ní chce.
,,Proto jste zabil ty ženy?" zeptala se odvážně Emily. Riskovala tím to, že jí ublíží, ale nějak na to nepomyslela.
,,Žádná nebyla vhodná, ale jsem přesvědčen, že ty jsi ta pravá. Zjistil jsem si všechno o tobě," usmál se na ni a přešel přímo k ní. Pohladil ji po tváři, Emily se od něj odvrátila. Greg se najednou zamračil a vrazil Emily facku přes obě tváře. Ta se snažila držet a byla silná.
,,Jsi jiná než ostatní," podotkl Greg a znovu ji jemně pohladil po tváři. Musela být vstřícná, říkala si v duchu Emily.
,,Co ti tvá žena nedala a co ti můžu dát já?" zeptala se mile Emily. Greg se jen spokojeně usmál.
,,Můžeš být má manželka a matka mého dítěte," odpověděl Greg s úsměvem na tváři.
,,To jsi chtěl i po těch ostatních ženách a ony odmítly?" zeptala se troufale Emily. Věděla, že to není dobrý nápad, ale chtěla to vědět.
,,Ano, ale odmítly a prosily mne, abych je nechal. Musel jsem je potrestat za jejich život. Nemyslíš si? Ty taková určitě nebudeš," usmál se na ni jemně Greg a vzal Emily za ruku. Vedl ji nahoru po schodech. Emily si snažila všímat všech detailů. Ze sklepa vyšli na chodbu, která byla dobře osvícená. Přešli hned do kuchyně, kde Emily poznala, že jsou někde v lese. Bezmocně se podívala na Grega, který si to zřejmě užíval.
,,Nevyšlo ti to. Nemáš jak utéct," zašeptal jí do ucha. Žduchl ji na kuchyňský stůl, ze kterého spadla a cítila, že má pochroumanou ruku. Greg se jen zasmál. Emily se stále snažila být silná.
,,Ani ty nebudeš ta pravá," zakroutil hlavou. Musela mu dokázat, že je tou pravou. Rychle se zvedla ze země.
,,Jsem pro tebe ta pravá. Budu matkou tvého dítěte," pokusila se mu vnutit se. Doufala, že to na něj zabere, protože přesně o tohle šlo.
,,Dobře, přivedu ti naše dítě a doufám, že se o něj dokážeš postarat," řekl Greg pevně. Vzal Emily za loket a tvrdě ji přivázal k židli.
Tým kromě Emily se sešel na policejní stanici. Všichni byli mnohem svižnější než předešlý den, ale byli zmatení, že neviděli Emily. Přešel k nim Hotch.
,,Kde je Emily?" zeptal se Hotch a podíval se na svůj tým. Všichni se jen zmateně rozhlíželi kolem sebe.
,,Včera jsem ji naposledy viděla v restauraci. Odešla dřív, byla unavená," odpověděla JJ a všichni jen přikývli.
,,,JJ, zavolej jí, třeba jen zaspala," prohodil Hotch. Chtěl se věnovat dál případu, ale Reid ho nenechal. JJ vytočila telefon a čekala, jestli ho někdo zvedne.
,,Tohle není Emily, ta nikdy nezaspává. Přijde pozdě jen, když se něco vážného děje," oponoval Reid. Morgan a Dave jen museli přikývnout.
,,Prosím? Je tam Emily Prentissová? Kdo jste? Dobře, děkuju Vám za pomoc, můžete si ho nechat," položila telefon JJ a všichni na ni netrpělivě čekali, až se něco dozví.
,,Co se stalo?" zeptal se Hotch, když k nim JJ přišla.
,,Zvedl to nějaký John, který je pravděpodobně bezdomovec. Řekl, že našel mobil na ulici. Slyšel ho zvonit a vedle telefonu je prý krev. Našel ho pár minut od restaurace, kde jsme byli," oznámila jim JJ. Najednou se všichni začali tvářit znepokojeně. Znovu šlo o život jejich kolegyni, ale tentokrát byli přesvědčení, že to bylo reálné.
,,Lidi, myslím, že vím co se jí stalo," začal Reid, ostatní mu pokynuli, aby pokračoval, ,,Podívejte, jaký typ obětí má náš subjekt, jsou to přesně stejné typy, jako je Emily. Černé vlasy a hnědé oči. Je úspěšná agentka. Včera v autě měla Emily zvláštní výraz, jakoby ji někdo sledoval. Co když ji náš dotyčný sledoval a pak unesl?"
Rázem dávalo zmizení Emily větší smysl.
,,Dobře, Emily je teď naše oběť a musíme neustále hledat subjekt. Garcío, zkus najít všechny muže okolo třiceti až čtyřiceti, které měli úspěšné manželky a pak se rozvedli. Hledej i možné mrtvé bývalé manželky," oznámil do telefonu Hotch, když vytočil číslo jejich technické analytičky.
,,Máš to mít, šéfe, neprodleně vám to pošlu. Vypadá to, že jich je 15," odpověděla García a čekala na jejich odpověď.
,,Omez ten počet na ty, které mají děti a v péči je mají manželky, jelikož otec nebyl nějak schopen a nebo má jen omezený počet návštěv," odpověděl Hotch.
,,Už to hledám.... Zbyli tři dotyční, kteří by seděli, protože ostatní neměli děti a tyhle tři páry jsou na nože a nemají dobré vztahy," obeznámila je s výsledky García.
,,Jsi šikulka, beruško, pošli nám je," pochválil ji Morgan.
,,Už se stalo, brouku, kdyby něco jsem na drátě," zavěsila García. Doufala, že co nejdřív Emily najdou. Byla to koneckonců její kamarádka.
Emily stále seděla přivázaná k židli, očekávala Grega každou chvílí, znervozňovalo ji to, že ještě nepřicházel. Doufala, že ji tým co nejdříve najde, protože začínala mít divné tušení, že tohle nebude jen tak jednoduché. Z jejího přemýšlení ji vytrh zvuk otevírajících dveří a uslyšela dětský nářek. Tím si byla naprosto jistá. Po chvilce i uviděla Grega, jak drží nějakou malou holčičku, kerá mohla mít tak šest let. Vypadala vyděšeně.
,,Tady je naše dcera, Emily," oznámil jí Greg. Emily se jen zatajil dech. Už teď litovalé té malé.
,,Tatínku, kdo je to? Ubližuješ mi," řekla nešťastně malá holčička. Greg se podíval na tu malou a pohled mu zněžněl. Emily z toho měla zvláštní pocit, že ta malá není jen tak neznámá, ale že by to mohla být jeho dcera.
,,To je tvá nová maminka, Amy," usmál se Greg a pustil Amy, aby se šla podívat za Emily. On také přistoupil k ní a rozvázal ji.
,,Já mám maminku přece, tati," zakroutila hlavou Amy a nejistě se dívala na Emily.
,,Tvoje bývalá matka je pryč. Všichni, co s ní měli dočinění, jsou pryč. Tohle je Emily, tvá nová maminka," odpověděl ji netrpělivě Greg. Amy zakroutila jen hlavou nesouhlasně. Greg začal běsnit. Emily viděla, že ji chce uhodit, rychle ho vzala za ruku, aby mu v tom zabránila.
,,Nech ji, je to jen malá holčička," ukonejšila ho Emily. Greg jen zakroutil nevěřícně hlavou a místo toho, aby uhodil Amy, uhodil Emily. Běsnil. Nezdádlo se, že by brzdil svou náhlou zuřivost před dcerou. Amy jen odvrátila pohled, Emily jí to ukázala. Mezitím Greg si vybíjel zuřivost na Emily, která se jen snažila držet a neupadnout do bezvědomí. Po půlhodině přestal a odešel. Amy nejistě vykročila k Emily a pohladila ji po tváři, po které ji tekla krev z roztrženého obočí.
,,Tatínek je pořád takový, bil i mou maminku," oznámila s pokrčením ramen Amy. Emily se na ni smutně podívala.
,,Kolik je ti, Amy?" zeptala se Emily, protože poznala, že ta malá si toho prožila už dost.
,,Pět roků a kolik tobě?" zeptala se Amy otrle. Emily jí byla sympatická, bránila ji před jejím tátou. Emily se i přes bolest, která ji pohlcovala, musela usmát.
,,Jsem o hodně starší," odpověděla s úsměvem na tváři Emily, pak ale její výraz zvážněl, ,,Amy, kde máš maminku?"
,,Umřela, to mi řekl tatínek," odpověděla smutně Amy. Emily, která stále ležela na zemi od útoku, ji jen pohladila po tváři a snažila se ji obejmout.
,,To je mi líto, kdy se to stalo?" zeptala se zvědavě Emily, protože by to mohla být jeho první oběť.
,,Tak před pár měsíci," odpověděla s pokrčením ramen Amy. Emily najednou cítila nehoráznou lítost k té dívce. Musela prožívat takovou krutost.
,,Ublížil i někdy tobě?" zeptala se opatrně Emily.
,,Párkrát chtěl, ale nikdy ne doopravdy," usmála se Amy. Emily si alespoň takhle oddychla, ale ne nadlouho, protože přišel Greg,vypadal pořád stejně rozběsněně. Přešel k Emily a pichl ji injekci. Najednou si připadala hrozně malátně. Nemohla udržet oči otevřené, ale nebyla natolik unavená, aby usnula, vnímala okolí, ale její tělo se unavilo.
,,Amy, odejdi do pokoje nahoře, ihned," uslyšela rozkázat Grega a jen uslyšela kroky Amy, která vyšla po schodech. Poté cítila, že Greg ji políbil. Chtěla se bránit, ale bylo pozdě. Greg si sedl obkročmo na ni a roztrhl ji halenku. Poté jí rozepl kalhoty a hrubě ji políbil na rty. Bránila se, ale bylo jí to k ničemu. Bylo jí jasné, že ji něčím nadrogoval, aby ji oslabil. Nemohla dělat nic jiného, než tiše trpět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MissLatteLay MissLatteLay | Web | 8. ledna 2012 v 18:47 | Reagovat

Super rychle pokráčko!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama