1. kapitola - We are young

22. prosince 2011 v 17:13 |  Marriage law
Zdravím, přináším vám 1. kapitolu povídky ML. Doufám, že se Vám bude líbit. Možná si budete myslet, že Draco je trochu OOC, ale musíte myslet na to, že byla válka, takže lidé se mění. Těším se na další vývoj té povídky :-) Kapitoly jsou kratší, ale možná je to tak lepší :-) Užijte si kapču :-) Mimochodem, poznáte z čeho je název té kapitoly? :-D1.kapitola - We are young
Hermiona jako ovykle seděla v knihovně a četla si. Doufala, že ji nikdo nebude obtěžovat, jak se to občas stávalo kvůli tomu, že byla "válečnou hrdinkou." Nepřipadala si tak a nechtěla, aby ji tak oslovovali. Nebyla jediná, kdo bojoval v bitvě.
,,Hermiono," ozvalo se nad ní. Vzhlédla a uviděla svou kamarádku Lenku Láskorádovou. Hermiona se postavila a objala blondýnku.
,,Lenko, kde jsi byla? Neviděla jsem tě první den ve Velké síni," zeptala se Hermiona. Lenka se posadila a Hermiona ji následovala.
,,S taťkou jsme byli v Irsku a vrátili jsme se až včera, takže proto jsi mě nemohla vidět. Neboj, nezviditelnila jsem se," zasmála se Lenka. Hermiona protočila očima nad jejím vtipem, ale byla ráda, že svou kamarádkou vidí.
,,Jaké jsi měla prázdniny?" zeptala se Lenka Hermiony.
,,Jako obvykle, trávila jsem je s Weasleyovýma," pokrčila rameny neurčitě Hermiona, ale usmívala se přitom. Pomáhala jim budovat nový domov pro celou rodinu, když Doupě bylo vypáleno. Ale přes tvář jí přeběhl stín, když si vzpomněla na své rodiče.
,,Spravila jsi paměť svým rodičům?" zeptala se Lenka, jakoby viděla do mysli Hermiony.
,,Ne, nevím, jak jim vysvětlit, že jsem jim smazala paměť, aby si mě nepamatovala a mimo to, byli na dovolené v Austrálii," pokrčila opět rameny Hermiona.
,,Ale chybí ti," konstatovala jednoduše Lenka. Hermiona sklopila pohled na zem.
,,Je to tak ale lepší," odpověděla smutně Hermiona.
,,Ale proč si to myslíš? Už nejsou v nebezpečí," zavrtěla hlavou nechápavě Lenka. Hermiona zvedla pohled a podívala se na Lenku.
,,Jednou může přijít nebezpečí z tohoto světa," prohlásila Hermiona.
,,Kdybychom žili jen z dohadů, tak by nikdo nic neudělal," řekla upřímně Lenka. Hermiona se musela usmát nad upřímností své kamarádky. Tím byla Lenka pověstná, až nebezpečně upřímná.
,,Máš pravdu. Díky, Lenko," řekla s úsměvem na tváři Hermiona a obě se začaly věnovat knihám. Důvod, proč vlastně přišly.

Nastal čas večeře a všichni žáci seděli u svých kolejních stolů hodujíc večeři. Hermiona hleděla na svého nejlepšího kamaráda Rona a divila se nad jeho umem sníst všechno, co je kolem něho a mlaskat u toho.
,,Rone, přestaneš už?" vyhrkla naštvaně na něj. Ron jen vzhlédl od talíře a v puse žmoulal kus kuřete.
,,Co?" zeptal se s plnou pusou. Harry jen jejich konverzaci pozoroval s úsměvem na tváři.
,,Tolik jíst a mlaskat přitom," zakroutila hlavou Hermiona.
,,Závidíš mi snad chuť do jídla? Protože jsem si všiml, že skoro nejíš," pokyvoval hlavou Ron. Hermiona se jen nadechla, aby se uklidnila.
,,Naznačuješ snad, že jsem anorektička?" zeptala se ho podrážděně.
,,Že jsi co?" zeptal se nechápavě Ron, přece jen o mudlovském světě moc nevěděl. Hermiona zakroutila hlavou.
,,To je jedno, ale jím naprosto normálně," namítla Hermiona. Ron chtěl něco říct, ale přerušil ho začínající proslov profesorky, ale zároveń ředitelky McGonagallové. Všichni stočili pohled směrem k ní.
,,Nerada vyrušuji vaše hodování při večeři, ale máme tu důležité oznámení, které je třeba říct. Dnešním dnem nabyl pravomoc nový zákon. Takzvaný Manželský zákon. Jedná se o studenty letošních šestých a sedmých ročníků, to znamená studentů od 17ti let. Ministerstvo usoudilo, že ubývá lidí s magickýma schopnostma a rozhodli se zpárovat všechny kouzelníky a čarodějky nad 17 let. Jedním, mně neznámým, kouzlem budete popárováni a do roka se bude muset konat svatba. Ti, co jsou už oddáni, to se týká starších čarodějů a čarodějek, pro ně zákon neplatí. Povětšinu se bude jednat o Vás, studenty naší školy. Zpárování budete tak, abyste se k sobě nanejvýš hodili. Kdo tak neučiní a nepodřídí se tomuto zákonu, bude vyloučen z kouzelnického světa a budou mu vymazány vzpomínky," dokončila svůj monolog ředitelka. Spoustu studentů se vzbouřilo a nesouhlasilo s tímto výrokem.
,,To nemůžete udělat!"
,,Bráníte nám v naší svobodné vůli."
,,Fuuj," ozýval se odevšad křik.
,,Připomínám, že to není rozhodnutí naše, ale ministerstva, takže vaše připomínky jsou bezcenné pro nás," prohlásila ředitelka.
,,Kdy budeme vědět, s kým jsme popárování?" ozvala se otázka z jednoho ze stolů.
,,Měli byste vědět odpověď do dvou dní," odpověděla ředitelka. Po tomhle prohlášení se znovu pokračovalo ve večeři, ačkoliv s rozpoluplnými pocity.
Hermiona se podívala na své dva nejlepší kamarády s nadzvihnutým obočím.
,,Co si to, sakra, Ministerstvo vymyslelo?" vybuchl Ron. Harry jen přikývl.
,,To si dělají srandu," přiklonila se k nim Ginny a podívala se směrem k Harrymu. Hermiona se dívala na mladý pár a soucítila s něma. Doufala, že budou spolu, protože oni si byli souzeni. To každý viděl a muselo to být každému jasné.
,,Pastorek zřejmě zešílel a to jsem myslel, že Ministerstvo už nebude tak zlé s Pastorkem v čele," zakroutil nevěřícně hlavou Ron.
,,Ronalde, jak tohle můžeš říct? Pastorek se snaží nějak udržet kouzelnický svět a tohle je způsob, i když ne zrovna vhodný," pokrčila rameny Hermiona, ale přesto vyslala Ronovi přísný pohled.
,,Souhlasím částečně s Ronem. Sice se Pastorek snaží, ale co když mě to rozdělí s Ginny?" zakroutil smutně hlavou Harry.
,,Harry, ty a Ginny jste si souzeni. To je jasné. Ale nedokážu to pochopit, vždyť jsme tak mladí," pronesla Hermiona.
,,Takže, se mnou souhlasíš?" zeptal se Ron hledíc na Hermionu. Ta jen protočila očima a neodpovídala. Když se dívala na reakce studentů, zavadila pohledem o Malfoye, který nevypadal naštvaně. Vlastně nevyjadřoval žádnou emoci, jednoduše seděl a hleděl do neznáma. Vedle něj seděla Pansy, která se snažila zaujmout jeho pozornost, ale nedařilo se jí to. Hermiona jen zakroutila hlavou a stočila pohled opět ke svým přátelům.
,,Jsem zvědavý, s kým skončím," prohlásil Ron.
,,Aby to nebyla Levandule," zasmála se Hermiona.
,,Jen tu ne," zaskuhral Ron.
,,Nebude Lev jen přece lepší, než taková Pansy?" zeptala se zvědavě Hermiona. Ron se na chvíli zamyslel.
,,Hm, jenže Pansy je aspoň hezká," pokrčil rameny Ron.
,,Ronalde, to je hrozné, jak o tom pomýšlíš. Jde o to, že s tou osobou budeš už navždy, takže musí být víc než jen hezká," řekla rozhořčeně Hermiona a kroutila na lehkovážností svého kamaráda.
,,Ale taky se budu muset na ni dívat," namítl Ron. Hermiona se nadechla, aby nevybuchla vztekem ihned.
,,Neuvěřitelné," zamumlala jen nevěřícně.,,Jdu spát! Dobrou."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 22. prosince 2011 v 20:49 | Reagovat

Název kapitoly to je jasné Glee :-D První kapitola se mi moc líbila, jen tak dál už se těším na pokračování :-)

2 Katherine Katherine | Web | 23. prosince 2011 v 8:41 | Reagovat

Ahojky :-) , mohla bych tě poprosit o hlásek? :-)  Jsem tam jako Katherine. ;-)
http://egranger.blog.cz/1112/sonflashback-5-kolo

Budu ti velice vděčná :-) . Pokud budeš chtít oplatit, stačí napsat, oplatím ráda :-)  ;-)  Děkuji.. :-)

a máš moc krásný blog! :)

3 Patty Patty | Web | 23. prosince 2011 v 18:31 | Reagovat

Merlina nesleduji, ale je na mém seznamu seriálů, na které se chci podívat, protože jsem viděla pár dílů a zaujalo mě to :-)

4 Patty Patty | Web | 23. prosince 2011 v 18:49 | Reagovat

Vidím, že stránku a katie si už stačila založit :-D Dej mi vědět, až ji otevřeš:-) A na Merlina se určitě nejpozději o prázdninách v červenci-srpnu podívám :-)

5 Patty Patty | Web | 23. prosince 2011 v 19:08 | Reagovat

Určitě se do té stránky pusť však design není to nejdůležitější, důležitější je obsah. A když už, tak je plno stránek, kde si design můžeš objednat :-)

6 Lucy ► fans-leighton.blog.cz /Affs Lucy ► fans-leighton.blog.cz /Affs | Web | 24. prosince 2011 v 10:49 | Reagovat

Bohužel dnes nemám časn  na přečtení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama