2. kapitola - You a I

24. prosince 2011 v 12:33 |  Marriage law
Možná poznáte znovu název. Rovnou říkám, že názvy kapitol budou názvy písniček, některé poznáte, některé ne. Přeju Vám hezké Vánoce. Tohle je jeden z Vánočních dárků pro Vás. Užijte si to :-) Jinak už mám napsaných 6 kapitol dopředu, tak budu postupně zveřejňovat a dávat Vám na konec kapči upoutávku nakonec :-)2.kapitola - You and I
Nastal čas, kdy se měl zvolit partner každého studenta šestých a sedmých ročníků. Všichni žáci těchto ročníků seděli v jedné z větších učeben. U učitelského stolu stála ředitelka a profesor Brumbál, profesorka Prýtová, profesorka Trelawnyová.
,,Jakmile z tohoto poháru, který je tu na stole, vytáhnu papír a vyřknu jména dvou studentů, kteří jsou si souzeni, odejdete s jedním z profesorů do další učebny, kde budete o následující krocích poučeni," promluvila ředitelka. Hermiona se nadechla a očekávala výsledky toho poháru.
,,Zachariáš Smith a Melanie Berryová."
,,Levandule Brownová a Seamus Finnigan."
,,Dean Thomas a Lenka Láskorádová."
,,Millicent Bullstroedová a Cormac McLaggen," Hermiona si při tom vyřčení musela usmát. Jak nenáviděla Ernieho kvůli tomu, že ji neustále otravoval a přiblble se na ni culil v čestém ročníku. Teď dostal něco, co mu bylo hodno.
,,Gregory Goyle a Padma Patillová."
,,Ernie Macmillan a Parvati Patillová."
,,Harry Potter a Ginny Weasleyová," Hermiona se musela usmát. Měla pravdu. Byli si souzeni.
,,Pansy Parkinsonová a Ronald Weasley," Hermiona těžce zadržovala smích. Ron dostal, co chtěl. Sledovala ho, jak odchází poraženě do jiné učebny s Pansy. Vypadal tak zhrozeně a Hermiona ho i na chvilku litovala.
,,Neville Longbotton a Hannah Abottová."
,,Blaise Zabini a Susan Bonesová."
,,Hermiona Grangerová a Draco Malfoy," všem ještě přítomným v učebně se zatajil dech. Pohlédli na dva řečené a pozorovali jejich reakce. Hermiona pomalu scházela směrem k učitelům a měla sklopený pohled. Draco se snažil jít co nejhrději, jak mohl. Představoval si kohokoliv, ale ji i v největší noční můře ne. Oba následujíc profesorku Prýtovou vešli do učebny, kde už seděli v lavicích a v těch dvojicím určeny ostatní studenti. I oni překvapeně pozorujíce s otevřenou pusou sledovali dvojici, která si sedla do jedné z lavic. Hermioně tahle pozornost vadila a doufala, že to co nejdřív skončí. Posadila se k jedné z lavic. Malfoy ji následoval a sedl si vedle ní. Překvapovalo ji to, že si nesedl co nejdál od ní, ale bylo jí to jedno. Teď ji nejvíc zajímalo, jak má zvládnout celý svůj život strávit s Malfoyem. S člověkem, který ji nenávidí od prvního dne ve škole. Nenáviděla ho, to ano, ale už ne tak, jako když byli děti.
Rozhlédla se po třídě a vyhledala očima své dva nejlepší kamarády. Harry se na ni právě díval a vysílal ji soucitný pohled. Usmála se na něj, protože nechtěl vypadat jako zbabělec. Ron se hádal potichu s Pansy, jak si mohla Hermiona všimnout. Tohle očekávala i od sebe a Malfoye.

,,Takže, všichni tu máte svého partnera. Teď vám řekneme pár povinností, které Ministerstvo nám poskytlo a které byste měli dodržet. Dvě křídla hradu Vám poskytnou bydlení, budete bydlet spolu, vaše hodiny se nijak nezmění, jednou týdně budete navštěvovat hodiny přesně určené pro tohle. Do konce tohoto školního roku byste měli mít vybrán datum vaší svatby."
Hermiona jen poslouchala a každou minutou byla víc a víc vyděšenější tím, co ředitelka říkala. Nebyla si jistá, jestli tohle všechno zvládne. Navíc Malfoyem.
,,Všechny věci Vám byly přesunuty do pokojů. Na patře bude společenská místnost spojující pokoje, ve kterých budete bydlet se svými partnery. To je vše. Teď začneme novou hodinu, se svými partnery se budete navzájem poznávat," prohlásila ředitelka. Hermiona se zhluboka nadechla a otočila se k Malfoyovi, který o nic nejevil zájem. Najednou ho nechtěla projevovat ani ona. Otočila se směrem ke katedře a sledovala ostatní páry.
,,Jsem jedináček a vždycky jsem chtěl sourozence," ozvalo se znenadání vedle ní. Překvapeně se na podívala na svého budoucího manžela a on vypadal stejně jako před tím, kdyžse na něj podívala. Nevěděla, jestli má odpovědět nebo ne.
,,Já-já," zarazila se, když na ni pohlédl. Podíval se na ni svýma šedýma očima a ona sklopila pohled. Nevěděla, co dělat.
,,Máš pokračovat, Grangerová," promluvil tiše. Hermiona si uvědomila, že se jeho hlas změnil. Nezněl tak nenávistně. Prostě zněl vyčerpaně, unaveně. Podívala se na něj zkoumavě, prohlédla si jeho tvář. Jeho rysy ztvrdly, ale na jeho tváři byla znát únava. Jakoby nedostal pořádného odpočinku za ten rok. Nedivila se mu.
,,Taky jsem jedináček a chtěla jsem vždy mladší sestru," odpověděla Hermiona. Tentokrát se Draco na ni podíval zkoumavě.
,,Mladší sestru?" zeptal se.
,,Ano, je to hloupé, ale prostě jsem chtěla mít živou panenku," usmála se Hermiona nad svým názorem. Draco se ani neusmál, ani nevyjádřil jinou emoci. Prostě jen přikývl. Pak už nemluvili, jen hleděli oba do neznáma. Tahle krátká konverzace pro ně byla i tak příliš dlouhá a přesto ta nejdelší, jakou mohli mít bez nadávek.

Hermiona společně s Dracem vešli do pokoje, který teď měl patřit jen jim. Nejdřív však prošli společenskou místností, která neměla barvu ani jedné z kolejí, byla neutrálně zabarvená.
Pokoj byl neutrálně bílý, asi aby si každá dvojice zaranžovala podle sebe. Na obou stranách pokoje byli postele pro každého z nich, asi nikdo nepočítal s tím, že už by teď chtěli sdílet manželskou postel. U okna byl stůl na psaní. U každé postele byli skříně s oblečením. Napravo se nacházeli dveře do koupelny. Bylo to i dostatečně velké na Hermioniny a Dracovi knihy.
,,Páni," vydechla Hermiona. Draco se na ni zkoumavě podíval.
,,Ty s tímhle souhlasíš?" zeptal se Draco. Hermiona se na něho podívala a nerozuměla tomu, co myslí.
,,Co myslíš?"
,,Ty a já v jednom pokoji. Spolu dokonce života?" připomněl jí.
,,Á, ty myslíš tohle. Co s tím můžeme dělat? Můžeme se pokusit s tím smířit," pokrčila rameny Hermíona. Draco jen zakroutil hlavou a odešel z pokoje. Hermiona se posadila na jednu z postelí. Její strana byla levá, takže nalevo. Rozhlédla se kolem sebe a nadechla se, aby získala víc síly. Měla pocit, že tohle byl špatný nápad. Tak strašně chtěla, aby to fungovalo. Kouzelnický svět byl její život. Vyšla taky ze svého pokoje a ocitla se ve společenské místnosti. Dohromady okolo společenské místnosti bylo pět pokojů. Společně s ní a s Dracem tam bydleli Harry s Ginny, Ron s Pansy, Blaise se Susan, Neville a Hannah. Rozhodla se navštívit Harryho a Ginny. Zaklepala na jejich pokoj. Otevřela Ginny a ihned ji pozvala dovnitř. Jejich pokoj vypadal úplně jinak, než ten její. Vypadal víc útulněji, měli ho zařízený do oranžovohnědé barvy. Postele měli spojené v jednu. Hermiona pozvedla obočí a podívala se na Ginny. Ta se jen pokrčila rameny. Harry právě vyšel z koupelny a usmál se na Hermionu, které si všiml.
,,CO tu děláš, Hermiono?" zeptal se jí překvapeně.Harry.
,,Přišla jsem se na Vás podívat," odpověděla jednoduše Hermiona a pokrčila rameny.
,,Co Malfoy? Jak se chová?" zeptala se Ginny.
,,Nijak, řekla bych. Není to ten typický Malfoy, kterého známe. Neuráží mě, většinou skoro vůbec nemluví, což je ještě podivnější," odpověděla Hermiona.
,,To tedy je, aby náhodou neměl něco v plánu," řekl podezřívavě Harry. Hermiona jen zakroutila hlavou.
,,Pochybuju, jeho rodina spadla na spodní žebříček společnosti a při bitvě se obrátili Malfoyovi na tvou stranu. On není zlý, jen bych řekla, že je zmatený," prohlásila Hermiona.
,,Jak myslíš, jen nechci, abys mu naletěla," namítl Harry.
,,Oceňuju tvoji starost, ale jemu nenaletím. Jsem chytrá, koneckonců," zasmála se Hermiona.
,,To ti neberu, vím, jak chytrá jsi," usmál se na ni Harry.
,,Tak co, slyšeli jste něco o Ronovi?" zeptala se s úsměvem na tváři Hermiona. Harry se snažil zakrýt úsměv.
,,Jediné, co jsem slyšela, že se nestále hádají. Víš, jaká je Pansy a jaký je Ron," zasmála se Ginny.
,,No právě, vím, jací oba jsou, ale Ronovi víc vyhovovala Pansy a teď ji má," pokrčila rameny Hermiona a musela se smát.

,,Tak co, Draco, jaké to je být s Grangerovou?" zeptal se Blaise svého nejlepšího kamaráda, když u něj seděl v pokoji. Draco jen zakroutil hlavou.
,,Přímo skvělé. Ty más Bonesovou, ale já mám tu největší šprtku na světě," zavrčel Draco na svého snědého nejlepšího kamaráda. Blaise se jen zasmál.
,,Hezkou šprtku," prohodil Blaise. Draco mu věnoval další vražedný pohled.
,,Musím to prostě zvládnout. Grangerová je jednou z toho slavného tria a možná moji rodinu to vynese zase nahoru," pokrčil rameny Draco. Blaise na něj jen zkoumavě podíval, ale nijak to neřešil. Plán jeho nejlepšího kamaráda se mu nelíbil. Pro Draca znamenala rodina všechno a udělal by pro ni cokoliv, i když to znamenalo zneužít nevinnou dívku. Blaise nemusel Grangerovou, ale nemyslel si, že si zaslouží být podvedená takovým způsobem.
Příště:
,,Proč jsi to udělal vlastně?" vyhrkla ze sebe z nenadání otázku, která ji vrtala hlavou celý den. Draco vzhlédl od učení
,,Co myslíš?" zeptal se jí zmateně Draco.
,,Zastal ses mě v Lektvarech," obeznámila ho.
,,Ah, jo, už vím. Nevím, prostě se to zdálo jako správná věc a navíc kdokoliv to udělal, tak asi neví, že jsi měla podíl na vítězství a myslím, že hodně velký. Někteří ze Zmijozelu se musí naučit žít bez té nenávisti," pokrčil rameny Draco.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blair -- Aff Blair -- Aff | Web | 25. prosince 2011 v 9:52 | Reagovat

:D ale yslím, že fanoušků DAIR přibývá :).. třeba nás jednou bude více, jak fanoušků Chair :D

2 Blair -- Aff Blair -- Aff | Web | 25. prosince 2011 v 15:50 | Reagovat

Tak to teda ironie je! :D
Mě GG prpostě nezajímala, parkrát sme ji videla ale vube cme to nebavilo :(..

Pak jsem jednou vidla na youtube video páru DAIR a proste mě dostali a tak jsem zacala stahovat 4 serii GG a tet ten seriál prostě žeru ale hlavně jen diky Dair. Takže jestli nebude Dair nebudu mit ani dál dájem o ten seriál :D.. Proste Ironie :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama