3. kapitola - True colors

25. prosince 2011 v 19:50 |  Marriage law
Další kapitola jako dárek na svátky :-) Ta povídka mě baví, ale je to má první povídka na téma HP, tak uvidíme :-) snad to není úplná patlanina. Užijte si ji a napiště komentář :-)3.kapitola - True colors
Hermiona ležela ve své nové posteli. Cítila se tak divně. Draco už očividně spal, ale ona nemohla zamhouřit oči. Vždycky měl problém usnout v nové posteli, ale tohle bylo mnohem těžší, přece jen spala v jednom pokoji se svým nepřítelem z dětských let.

,,Rone, proboha, co to máš na tváři?" zeptala se vyděšeně Hermiona, když ve Velké síni viděla svého nejlepšího kamaráda, jak má na tváři monokl. Ron jen mávl rukou. Hermiona se naproti něj posadila a hledala někoho, kdo by jí to řekl. Střetla se s pohledem Ginny, která vypadala, že co nejdřív vybuchne smíchy.
,,Ginny, co se stalo?" zeptala se podezřívavě Hermiona a s úsměvem na tváři.
,,Ron vešel do koupelny zrovna, když se v ní byla Pansy. A co udělá vždy náš Ronánek? Zarazil se a civěl na nahou Pansy, takže ona ho praštila," vysvětlila Ginny a stěží zadržovala smích. Hermiona se musela nahlas zasmát.
,,Rone, nechtěl jsi raději Pansy než Lev, teď to tady máš," pokrčila rameny usmívajíc se na Rona Hermiona.
,,Haha, co ty a Malfoy?" zeptal Ron, aby ji trochu mohl podráždit.
,,Vlastně si vedeme mnohem líp, než ty a Pansy. Nemluvíme, nehádáme se," ujistila ho Hermiona, což překvapilo všechny její nejlepší přátele.
,,Takže, první noc proběhla dobře?" zeptala se Ginny a nadzvihla obočí.
,,Ano, sice jsem nemohla moc usnout, ale nakonec se mi spalo hezky," pokrčila rameny jednoduše Hermiona. Ginny jen přikývla a dál se všichni věnovali snídani potichu.

Draco seděl u snídaně pozorujíc svou nastávající, která seděla na druhé straně Velké síně. Blaise měl vlastně pravdu. Nebyla ošklivá. Nebyla ani tak vlezlá a hloupá jako Pansy. Nechtěl ji využívat, ale pokud by znamenalo získat Pottera na svou stranu a získat tu slávu zase zpátky. Proč ne?
,,Draco, ty mě vůbec neposloucháš," řekla uraženě Pansy. Draco jen protočil očima.
,,Ne, neposlouchám. Proč bych měl?" zeptal se jí narovinu, tohle mu lezlo na nervy, to věčné otravování se s Pansy.
,,Protože ti tu říkám, jak jsem musela vrazit Weasleymu za to, jaký byl. Vlezl mi do koupelny, když jsem byla úplně nahá a pak na mě jen civěl," odpověděla mu. Draco jen přikyvoval, protože ho to vůbec nezajímalo.
,,Pansy, asi jste si s Weasleym souzeni, ne?" prohodil Blaise, když k nim přišel. Bylo mu víc než jasné, že si Pansy opět stěžovala. Draco se podíval na svého nejlepšího kamaráda a musel se ušklíbnout. Jo, byli si souzeni. Každý věděl, že Weasley je ten nejtupější z toho "Zlatého tria" a Pansy, i když nebyla nejhloupější, tak nebyla taky nejchytřejší.
,,To teda ne, někdo se zmýlil, protože Draco se rozhodně nehodí k té mudlovské šmejdce," odpověděla se zakroucením hlavy Pansy. Nejvíc ji štvalo, že Draco skončil s Hermionou. Draco nereagoval na to, jak jeho nastávající nazvala Pansy. Nechtěl to řešit. Zvedl se nakonec a odešel na hodinu lektvarů, které měl s Grangerovou.

,,Vítám Vás opět v 7. ročníku a nově vítám Harryho, který nám zajistil klid v duši na tomhle světě," zahájil hodinu profesor Horacio Křiklan. Draco jen protočil očima. Jak typické pro Křiklana, aby chválil Pottera, pomyslel si Draco.
,,Taktéž vítám slečnu Grangerovou, která se stala velkou součástí bitvy a díky ní tu taktéž stojíme," dodal Křiklan. Hermiona jen stěží dokázala skrýt ruměnec, který pokryl tvář.
,,To tak. Ta šmejdka neudělala nic pro mě," ozvalo se ze zmijozelských řad. Hermiona se tím směrem podívala, ale pak se znovu otočila ke katedře. Co nejvíc zadržovala slzy.
,,Sklapni," křikl Malfoy. Všichni ztichli překvapením. Hermiona naprázdno polkla a podívala se na Draca, který opět nejevil žádnou emoci. Podívala se na Harryho, který jen pokrčil rameny a pohledem vyhledal Malfoye.
,,Strhávám Zmijozelu 10 bodů za neslušné vychování a dávám 5 bodů panu Malfoyovi, že se zastal své spolužačky," prohlásil Křiklan a dál se věnovali učivu. Hermiona se snažila vzpamatovat z toho šoku. Draco Malfoy bránil ji, mudlovskou šmejdku. Nemohla tomu stále uvěřit. Nemohla se ani soustředit na učení.

Hermiona seděla v knihovně a zabývala se učením. Jako obvykle. Nebylo to pro ni jen učení, vzdělání byl i její koníček. Milovala, když se mohla dovídat víc a víc věcí. Ani neslyšela, že si k ní někdo přisedl.
,,Slyšela jsem, co se dneska stalo. Páni," ozvalo se vedle ní. Hermiona překvapeně vzhlédla od knihy a uviděla svou nejlepší kamarádku Ginny.
,,Um, co myslíš?" zeptala se pro jistotu, ale tak nějak věděla, co myslí.
,,Ty a Draho, hm?" napověděla jí Ginny.
,,Není žádné já a Draco. Nevím, co se stalo, že mě bránil. Prostě se to stalo. Byla jsem stejně překvapená, jako jsi teď ty," namítla Hermiona.
,,Co když mu na tobě záleží?" zeptala se Ginny.
,,To je nemožné, jsem jen mudlovská šmejdka," zakroutila hlavou Hermiona.
,,Nenazývej se tak."
,,Je to pravda, Ginn, v žádném případě není možné, že by se o mě Malfoy zajímal. Mně přijde jen, že je nějaký divný," pokrčila rameny Hermiona.
,,Co tím myslíš?"
,,Je tichý, skoro nemluví, prostě to není on," odpověděla Hermiona. Ginny neodpověděla a jen hleděla na Hermionu. Pak se s ní jen rozloučila a odešla za Harrym. Hermiona se dál věnovala učení. Snažila se učit, ale její mysl stále odbíhala k jednomu blonďákovi. Najednou ucítila na sobě něčí pohled. Vzhlédla a stanula v tváří v tvář svému budoucímu manželovi. Stál téměř u jejího stolu a hleděl na ni a na volná místa u jejího stolu. Hermiona se rozhlédla a všimla si, že všechny stoly jsou zaplněny. Podívala se znovu na Draca a přikývla. Tím mu dala znamení, že si může k ní sednout. Vůbec nevěděla, co ji to napadlo, ale zdálo se to jako správná věc. Draco si mlčky přisedl a otevřel knihu do Lektvarů a začal psát esej, co měli za domácí úlohu. Hermiona se nepřestávala na něj dívat, až po chvilce Draco zvedl hlavu a zkoumavě se podíval na Hermionu.
,,Baví tě se na mě dívat?" zeptal se pobaveně. V jeho hlase nebyl náznak nenávisti, který Hermiona očekávala.
,,Já jen jsem překvapená, že děláš úkol do Lektvarů," odpověděla na půl pravdivě Hermiona. Každým novým dnem pro ni byl větší záhada.
,,Víš, nejsem tak neschopný jako tvoji dva přátelé, kteří bez tebe nedokážou napsat ani jednu pitomou esej," pokrčil rameny Draco.
,,Oni nejsou neschopní," namítla Hermiona.
,,Nejsou? Proč tedy většinou v knihovně jsou, když potřebují laskavost od tebe?" mínil Draco.
,,Um, jak to víš?" zeptala se zmateně a zároveň zaraženě Hermiona. Překvapenou jeho všímavostí, protože si musela přiznat, že měl pravdu.
,,Někde přece musím studovat. To bych jinak nebyl druhý nejlepší v ročníku. Samozřejmě až po tobě," zavrčel Draco a Hermiona se musela usmát. Asi ho hodně štvalo, že je mnohem lepší než on, protože byla holka a navíc ještě u mudlů narozená.
,,Oh, jo, jasně. Nejsem zvyklá, že někdo taky chodí do knihovny. Dělat věci jako je učení," usmála se na něj nevinně Hermiona. Dravo zakroutil hlavou a věnoval se učení. Hermiona udělala totéž. Hermiona si však po hodině uvědomila, že se nenaučila ani slovo, protože ji jedna myšlenka stále vrtala hlavou.
,,Proč jsi to udělal vlastně?" vyhrkla ze sebe z nenadání otázku, která ji vrtala hlavou celý den. Draco vzhlédl od učení
,,Co myslíš?" zeptal se jí zmateně Draco.
,,Zastal ses mě v Lektvarech," obeznámila ho.
,,Ah, jo, už vím. Nevím, prostě se to zdálo jako správná věc a navíc kdokoliv to udělal, tak asi neví, že jsi měla podíl na vítězství a myslím, že hodně velký. Někteří ze Zmijozelu se musí naučit žít bez té nenávisti," pokrčil rameny Draco.
,,A ty- ty ke mně už necítíš nenávist?" zeptal se koktavě Hermiona.
,,Um, já nevím. Nepřemýšlel jsem nad tím. Nemám tě prostě rád a tím, že se máme vzít, se nic nezměnilo," prohlásil Draco a Hermiona jen přikývla, protože nevěděla, co na to říct. Rozuměla mu. Taky se nic nezměnilo pro ni, když zjistila, že se mají brát. Neměla ho ráda, ale jedno věděla, už necítila k němu nenávist.

Příště:
Přitáhl si ji k sobě a dal jí své ruce kolem jejích ramen. Vypadali oba strnule. Pro oba o bylo zvláštní, ale zároveň tak správné. Hermiona jen zavřela oči, když ji držel a najednou ucítila v sobě jakýsi klid. Poté se od sebe naráz odtáhli uvědomíc si tu intimnost, která mezi nimi vznikla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama