Prolog - Every word you say

17. prosince 2011 v 22:33 |  Marriage law
Takže, má múza se dala do této podoby. Neboli zveřejňuji prolog k nové povídce na pár Draco a Hermiona :-) Snad se bude líbit. Udělala jsem i banner, pokud se tomu dá tak říkat :-D Na grafiku hold nejsem :-D Takže, užijte si to a napiště, jak se vám to prozatím líbí.
Věnováno Patty, která mi svým komentářem dopomohla k rozhodnutí a k tomu, abych psala

Děj: Je po bitvě, ale co když se Ministerstvo rozhodne udělat nový zákon? Manželský zákon, který každému kouzelníkovi 17-ti let zajistí partnera na celý život. Pěkně blbé, co? Ale co když novým párem se stane Hermiona a Draco? Příběh o postupné důvěře, přátelství, lásce a vyrovnávání se s událostmi a s životem...Prolog - Every Word You Say
'Sedmý ročník', pomyslela si nadšeně Hermiona, když seděla ve Velké síni. Její přátelé nesdíleli její nadšení. Asi se neměla divit. Nebyli tolik zapálení pro vzdělávání. Speciálně Ron. Vzpomněla si, jak naříkal, když se dozvěděl, že musí opakovat sedmý ročník, do kterého vlastně nenastoupil. Všichni z jejich ročníku museli znovu nastoupit do sedmého ročníku. Přece jen rok v době největší rozmachu Voldemorta nebyl moc dobrý pro vzdělávání.
,,Co máme první hodinu?" zeptal se Ron s plnou pusou. 'Jak typické', pomyslela si Hermiona. Ron, když na něj pomyslela, už neměla ten stejný pocit, co mívala od pátého ročníku. Při bitvě se s ním sice políbila a cítila ''něco,'' ale to vyprchalo stejně jako to první veselí z poražení Voldemorta. Oba si řekli, že jsou přece jen lepší jako nejlepší kamarádi. Stále ho milovala, ale spíš tím kamarádským způsobem.
,,Obranu proti černé magii," odpověděl jednoduše Harry. Podívala se na svého druhého nejlepšího kamaráda. Jak hodně si toho musel prožít. Konečně nastal normální život pro něj. Žádné boje, žádná starost o to, zda zemře. Byla za něj šťastná. Také konečně mohl plnohodnotně chodit s Ginny, nemusel se už bát, že by se jí něco stalo. Konečně mohli v klidu žít a být spolu.
,,Kdo ji vlastně bude učit?" zeptal se Ron a dál jedl snídani. Harry jen pokrčil rameny a dal se do čtení Denního Věštce. Noviny se po válce velmi změnily, dodávaly pravdivé informace a žádné drby.
,,Slyšela jsem, že se toho nakonec ujme Aberforth Brumbál," odpověděla Hermiona. Při zahajování roku jim nebyl představen žádný nový profesor na Obranu proti černé magii, ale šířily se různé fámy.
,,Páni, Brumbál zase na scéně, co?" zasmál se Ron. Hermiona jen protočila očima a pohledem zavadila o Zmijozelský stůl, kde seděl Draco Malfoy s Blaisem Zabinnim. Všimla si, že se hodně změnil. Slyšela, že jejich rodině sebrali většinu jmění a Luciuse Malfoye posadili do Azkabanu, kde si měl odsedět několik let. Jeho matka byla zcela osvobozena od vězení, už proto, že pomohla Harrymu. Bez ní by Harry nezůstal naživu. Chtěla mu projevit trochu soucitu, ale poté se zarazila. Vždyť ji sedm let otravoval život.
,,No, uvidíme, jak se osvědčí jako profesor," řekl ledabyle Harry a zvedl se. Hermiona se zvedla také připravena jít na hodinu. Jediný Ron pořád jedl. Když ho Hermiona propálila přísným pohledem, tak se konečně zvedl a kráčeli směrem k učebně.
,,Takže, vítám Vás v novém školním roce po … nepříjemné situaci a doufám, že tenhle rok proběhne v klidu," řekl nervózně Aberforth Brumbál. Hermiona se na něj usmála, aby ho trochu povzbudila. Musela mu dát šanci. Rozhodně jí bylo jasné, že Brumbál bude mnohem lepší než Umbridgeová. Hermiona se podívala na zmijozelské, se kterými měli tuhle hodinu. Někteří se změnili k lepšímu, jelikož pochopili, co je opravdové zlo. Někteří se nezměnili a byli stejní jako před závěrečnou bitvou. Kým si nebyla jistá, byl Draco Malfoy. Pořád měl zamyšlený výraz. Moc nemluvil.
,,Dneska si procvičíme některá obranná kouzla. Myslím, že nejlepší příklad nám poskytne pan Potter a slečna Grangerová," oznámil Brumbál a tím přerušil Hermioniny myšlenky. Jen překvapeně zamrkala a s Harrym přišli před všechny žáky. Stoupla si naprosti Harrymu a společně zkoušeli několik obranných kouzel, které použili při jejich výpravě za viteály.
,,Výborně, 20 bodů pro Nebelvír, můžete si sednout," usmál se na něj Brumbál, "dále nám něco předvede Draco Malfoy s Dafné Greengrassovou."
Hermiona pozorovala dva zmiojozelské studenty, jak předstupují před lavice. Předvedli dostatečný výkon. Věděla, že nemůžou mít tolik zkušeností jako ona a Harry, ale bylo vidět, že oba byli i tak zkušení.
,,20 bodů i pro Zmijozel," přikývl Brumbál a Malfoy si šel sednout. Hermiona jej pozorovala, ale Malfoy si jejího pohledu nevšiml. Nezáviděla mu jeho situaci.
,,Tak, to je pro dnešek konec hodiny," řekl Brumbál a všichni si začali balit věci.
Hermiona odcházela společně s Harrym a Ronem na další hodinu, což mělo být Přeměňování.
,,Brumbál nebyl tak špatný, třeba konečně někdo vydrží na postu profesora dýl jak jeden rok," řekl Harry, když odcházeli. Ron přikývl. Když Hermiona chtěla něco říct, omylem do někoho vrazila. Osoba před ní se k ní otočila a podívala se jí do očí. Ty šedé oči by Hermiona vždy poznala. Patřily Dracu Malfoyovi.
,,Om-omlouvám se,"zakoktala Hermiona a sklopila pohled. Malfoy se podíval se na Harryho a Rona, poté na Hermionu.
,,Máš dávat pozor, šmejdko," pronesl Malfoy a odešel se svými zmiojozelskými spolužáky. Hermiona se pokoušela mrkáním zahnat slzy. Vlastně nechápala, proč ji to tak vzalo, když se to dělo celý sedm let, ale tentokrát se jí do očí draly slzy. Harry s Ronem chtěli následovat Malfoye, ale Hermiona je zarazila.
,,Máme hodinu, kluci," zarazila se s prohlášením. Oba jen přikývli a následovali ji do učebny Přeměňování. Stále ho učila McGonagallová, i když byla ředitelka. Hermiona ji chápala.

Hermiona společně s přáteli seděla ve Velké síni. Den proběhl normálně po incidentu s Malfoyem. Zakázala si na to myslet. Příliš se jí to dotklo. Snažila se to na sobě nedát znát.
,,Hermiono, jsi v pořádku?" ozvalo se vedle ní a Hermiona se podívala na svou nejlepší kamarádku Ginny Weasleyovou.
,,Ano, proč bych nebyla?" zeptala se Hermiona překvapeně. Ginny se na ni chápavě usmála.
,,Harry mi poveděl o tom střetnutí s Malfoyem. Je mi to líto," odpověděla zrzka. Hermiona zakroutila hlavou.
,,Nemá ti na tom být co líto. Prostě další den," pokrčila rameny Hermiona a snažila se vypadat nezaujatě.
,,To bylo před bitvou, teď je to jiné, ne?" namítla Ginny. Hermiona provinile sklopila hlavu, ale poté se podívala své nejlepší kamarádce do očí.
,,Já hloupá si myslela, že když jsem něco dokázala, tak že by se mohlo zapomenout na to, že jsem mudlovská šmejdka," pokrčila rameny Hermiona a do očí se jí opět draly slzy. Ginny se na ni soucitně podívala.
,,Nenazývej se tak. Svět to vidí jinak, Draco Malfoy pořád stejně, nedávej na něj," usmála se na ni Ginny a objala Hermionu. Harry s Ronem se mezitím mlčky pozorovali, když si všimli, že Hermioně stékají po tváři slzy, chtěli se zapojit do rozhovoru, ale poté následovalo obejmutí, tak raději zůstali ticho. To Hermiona oceňovala. Ronovi řeči ohledně toho, že si už dávno měla zvyknout na Malfoyovi poznámky, nechtěla poslouchat.
,,Díky, Ginny," řekla dojatě Hermiona. Ginny jen přikývla a zapředla rozhovor s Harrym. Dále pokračovali ve večeři a v diskuzi o novém školním roce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 18. prosince 2011 v 11:40 | Reagovat

Jé, děkuji za věnování :-)
Ten nápad se mi líbí, už se těším na pokračování :-)

2 Lucy ►fans-leighton.blog.cz Lucy ►fans-leighton.blog.cz | Web | 18. prosince 2011 v 15:42 | Reagovat

Ahoj psala jsi o spřátelení  tady máš odkaz snad se najdeš ;) : http://fans-leighton.blog.cz/1112/vyhodnoceni-kontroly-affs

3 Cenicienta Cenicienta | Web | 18. prosince 2011 v 22:11 | Reagovat

Těším se na pokračování :) (a to říkám já, velký zastánce Rona a Hermiony, který nikdy nečetl nic, co by jen trošku zavadilo o Draca a Hermionu =D). Má to dobře vymyšlenou a originální tu hlavní zápletku, něco jako dohodnutá svatba. :) Na to se těším, až se to tam objeví :)

4 Blair -- Aff Blair -- Aff | Web | 19. prosince 2011 v 20:58 | Reagovat

pěkné, jinak jojo, hlasovala jsem pro dair :) taky jsëm tu anketu vyhledala :). Už aby byly další díly GG :D

5 Patty Patty | Web | 21. prosince 2011 v 14:52 | Reagovat

Jasně, že jo, já na tvůj blog chodím moc ráda :-)
Rády spřátelíme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama