7. kapitola - Confessions

6. ledna 2012 v 17:10 |  Marriage law
Další kapitola, snad se Vám bude líbit. Mám docela blok v psaní a musím si promyslet děj, jak vlastně povídka půjde dál :-) Takže, kapitoly budou přibývat pomaleji :-) Omlouvám se, teď spíš koukám na kriminálky a moc to nesouvisí s HP :-D takže inspirace nepřipadá v úváhu :-D Užijte si kapitolu :-)7.kapitola - Confessions
Uběhl týden od jejich polibku. Hermiona se cítila pokaždé zvláštně před Dracem, ale on se k ní choval velmi uctivě. Pomalu si zvykala na to, že bude muset strávit zbytek života s ním. Občas ho pozorovala a zjišťovala, že se opravdu změnil. Opravdu se zamilovávala do svého bývalého nepřítele?
Hermiona seděla ve Velké síni se svými přáteli a debatovali o velké párty, která se chystala na tenhle pátek.
,,Takže, Lev a Zabinni se rozhodli uspořádat večírek v jejich společenské místnosti?" zeptala se překvapeně Hermiona.
,,Jo, tak nějak se domluvili, aby to bylo pro všechny koleje, nebo spíš pro Nebelvír a Zmijozel. Bláznivé, co? Ale půjdeme, ne?" zeptala se nadšeně Ginny. Harry pokrčil rameny, bylo mu jasné, když se Ginny rozhodla, je to jasné rozhodnutí.
,,Pansy půjde určitě, takže půjdu asi taky," přikývl Ron, všechny pohledy se stočili k Hermioně.
,,Um, nebudu trhat partu," řekla nervózně, když na ní všichni viseli pohledy. Ginny si oddychla.
,,Musím ti vybrat nějaký super kousek na oblečení," mrkla na ni Ginny. Hermiona jen protočila očima.
,,Lidi, ráda bych Vám něco řekla. Nesnáším mít před Váma tajemství a tohle držím už pár týdnů," řekla najednou Hermiona. Její tři nejlepší kamarádi se na ni překvapeně a zmateně podívali.
,,O co se jedná?" zeptal se starostlivě Harry. Hermiona naprázdno polkla, ale věděla, že jim to musí říct. Vážně nesnášela mít před nimi tajemství.
,,Jeden den jsem byla trochu zvláštní a poté jsem se začala chovat divně, pamatujete si to?" zeptala se jich pro jistotu. Harry s Ginny přikývli a Ron jen zmateně také přikývl.
,,Ten den jsem byla unesena nějakými studenty, poté jsem se probudila, Merlin ví kde, a nějaký muž mě mučil Cruciatem a poté mě bodl. Upadla jsem do bezvědomí a proudila se až v jedné z dívčích umýváren. Lenka mi pomohla s oblečením, abych se dostala do pokoje a zakryla krev. Malfoy mi pak vyléčil všechny zranění," oznámila jim Hermiona. Tři páry očí se na ni dívaly vytřeštěně a vyděšeně. Vypadali tak šokovaně. Očekávala,co jí řeknou, jak vlastně budou reagovat.
,,Můj Bože, Hermiono, proč jsi nám to neřekla?" zeptala se starostlivě a vyděšeně zároveň Ginny.
,,Já - nechtěla jsem Vás tím obtěžovat," odpověděla nejistě Hermiona.
,,Obtěžovat? Jsme tví nejlepší přátelé," namítl Harry. Hermiona si jen zastrčila nervózně pramen vlasů za ucho. Nevěděla, jak na to vlastně odpovědět.
,,Víš, za jakým účelem tě unesli?" zeptal se Harry starostlivě.
,,Někteří Smrtijedové se nesmířili s pádem Voldemorta a snaží se nabírat síly, kde to jde. A Malfoy jako jeden z nejvěrnějších si nesmí vzít mudlovskou šmejdku, takže kvůli Malfoyovi mě unesli," vysvětlila Hermiona. Harry začínal víc a víc blednout.
,,Takže, Smrtijedi chtějí zaútočit, myslíš?" zeptal se pro jistotu Harry.
,,Nemyslím si. Nemají dost síly. Jeden starý Smrtijed a pár studentů z Bradavic, to není žádná hrozba," zakroutila hlavou Hermiona.
,,Ale nesmíme je podceňovat," prohodil Harry. Na to mohla jen Hermiona přikývnout.
,,Neměla bys to ohlásit McGonagallové?" zeptala se Ginny starostlivě.
,,Není třeba, bylo to dávno. Harrymu nehrozí nebezpečí," ujistila ji Hermiona.
,,Nemám starost o Harryho, ale o tebe, protože můžou tě napadnout znova," namítla Ginny.
,,O mě se neboj, umím se o sebe postarat," usmála se na ni Hermiona.
,,Já vím, ale jsem tvoje kamarádka a budu se o tebe bát pořád," usmála se smutně Ginny. Hermiona ji jen ujistila svým úsměvem, že nemusí mít strach.
,,Tvá rána je zahojená?" promluvil konečně Ron a podíval se zaraženě na Hermionu. Ta byla zmatená z jeho reakce.
,,Ano, komletně, neměj obavy," ujistila ho Hermiona. Ron jen přikývl.
,,No, jdeme do našeho pokoje," usmála se šibalsky Ginny a vzala Harryho za ruku a odešli. Hermiona se jen zasmála, občas uměli být roztomilí a občas prostě nechutní. Hermiona se podívala na Rona, který zíral jen na jídlo na talíři. Byla zmatená, tohle nebyl Ron, kterého znala. Už od bitvy byl takový, ale nikdy neměla možnost se ho na něco zeptat.
,,Rone, co se s tebou doopravdy děje? Jsi tak zvláštní. Tohle ti není podobné, jedná se o Freda?" zeptala se opatrně Hermiona. Ron se na ní znenadání podíval.
,,Já, já nevím, o čem to mluvíš," zakoktal překvapeně Ron.
,,Ale no tak, víš, o čem mluvím," ujistila jej.
,,Já, mě ta bitva změnila, nikdy jsem si opravdu nevážil života, ale když jsem tam viděl mrtvého Freda, najednou se něco ve mně změnilo, začal jsem víc přemýšlet o životě. Nedokážu netruchlit, víš? Je to pár měsíců, ale stále vidím před sebou jeho mrtvolnou tvář a jak jsem pro něj nic neudělal," vykládal Ron a Hermiona mohla zaslechnout v jeho hlase narůstající bezmoc.
,,Nebyla to tvoje vina, rozumíš? Nesmíš se za to vinit. Musíš vědět, že Fred by si nepřál, abys byl smutný," snažila se ho utěšit Hermiona. Ron jen zakroutil hlavou.
,,Nedokážu to ze sebe dostat, Hermiono. Jsem slaboch," prohlásil Ron a skryl bezmocně hlavu do dlaní.
,,Představ si George, jak se musí cítit. Ztratil kus sebe, musíš se přes to přenést a pamatovat si jen to dobré z Freda," namítla Hermiona a vzala ho za jednu ruku, aby mu odkryla tvář. Cítila, že má vlhkou tvář, všimla si pár slz. Posunula se k němu blíž a objala ho. Ronovi chvíli trvalo, než se vzpamatoval, ale poté ji také objal. Držel ji silně, jakoby se mu každou chvíli měla ztratit.
,,Když jsem uslyšel, jak jsi byla napadena, představil jsem si, co bych dělal, kdybych tě ztratil a bylo mi z toho na nic," zašeptal jí Ron, když se opíral o její rameno. Hermioně nedalo a ukápla jí slza. Nikdy by tohle od Rona nečekala.
,,Neztratíš mě, ne teď," zašeptala mu zpět. Hermiona přemýšlela, proč vlastně nemohli být spolu. Jejich velké rozdíly, jejich koníčky, jejich rozdílnost. Teď se jí jen potvrdilo, že byli mnohem lepší přátelé než dva milující se lidé. Milovala Rona, ale přátelským způsobem.
,,Slibuješ?" zeptal se jí šeptem.
,,Nezbavíš se mě ještě nějakou dobu," odpověděla mu s úsměvem na rtech.
,,Jsem rád," usmál se Ron a odtáhl se od ní. Hleděli si nějakou dobu do očí a Hermiona si všimla jakéhosi šťastnějšího lesku v jeho očích.
Zatímco Ron s Hermionou obnovovali své přátelství, jeden pár očí na druhé strané Velké síně je pozoroval.
,,Copak? Žárlíš, Draco?" promluvil blízko Dracova ucha Blaise. Draco se na něj otráveně podíval.
,,Ovšem, že ne," ujistil ho Draco.
,,Cokoliv řekneš, můj příteli, přijdeš na večírek?" zeptal se Blaise.
,,Samozřejmě, spojení Nebelvíru a Zmijozelu na jednom večírku, to zní lákavě," odpověděl a zasmál se Draco.
Hermiona seděla ve svém studentském oblečení ve svém pokoji. Čekala na Ginny, která jí měla přinést "vhodnější" oblečení na večírek. Byla si jistá, že Malfoy už tam dávno je.
,,Našla jsem něco úžasného, co ti bude sedět každým coulem," vyhrkla Ginny, když rychle vešla do pokoje své kamarádky. Hodila Hermioně jedny šaty, které byly bílé. Hermíona jen protočila očima a odešla do koupelny si vyzkoušet šaty. Podívala se do zrcadla na výsledek a zatajila dech. Tohle opravdu byla Hermiona Grangerová? Největší šprtka ročníku? Nemohla tomu uvěřit.
,,Co tam tak dlouho děláš?" zeptala se za dveřmi Ginny. Hermiona jen zakroutila hlavou a vyšla z koupelny. Ginny jen netrpělivě poklepávala nohou, ale když uviděla Hermionu, zarazila se v pohybu.
,,Tak, co?" zeptala se s úšklebkem Hermiona nejistá sama sebou.
,,Wow, ty jsi nádherná," vydechla překvapeně Ginny.
,,Ne, že mi sbalíš Harryho," plácla ji poaveně po rameni Ginny. Hermiona se zasmála.
,,Já můžu balit jen jednoho," povzdechla si Hermiona. Ginny jen překvapeně zdvihla obočí.
,,Cos mi neřekla?" zeptala se podezřívavě Ginny. Vzala si své oblečení a odešla do koupelny, kde se také převlékla. Hermiona se na sebe podívala. Měla na sobě bílé šaty na široké ramínka. Pod prsy měla černou stuhu, která jí obepínala její štíhlý pás. Šaty byly dlouhé do úrovně kolem. Zatočila se kolem své osy a šaty se rozevlály. Bude se líbit? Například Malfoyovi? Proč o něm tak přemýšlela?
,,Hermiono, nezamilovala ses náhodou do Malfoye?" zeptala se Ginny, když vyšla z koupelny. Měla na sobě fialové šaty na úzké ramínka a vypadala nádherně. Měla rozpuštěné a rovné vlasy. Byla jemně nalíčená a vypadala tak úžasně.
,,Ne, nevím, o čem to mluvíš," odpověděla rychle Hermiona a odešla do koupelny, aby se podívala do zrcadla. Měla zvlněné vlasy a hůlkou si přičarovala jemný makeup, trochu si zvýraznila oči tužkou a řasenkou. Vypadala jinak než obvykle. Líbila se sama sobě.
,,Cokoliv řekneš, měly bychom už ale jít," podotkla Ginny a Hermiona jen přikývla a následovala Ginny ven z jejího pokoje. Společenská místnost se nacházela v jiném křáídle hradu, než bydlely ony. Povídaly si o všem, kromě tématu Draco Malfoy. To Hermiona oceňovala.
,,Draco, jak si to užíváš s Grangerovou?" zeptala se Dafné Greengrassová,když přišla k Dracovi, který stál v rohu místnosti a popíjel ohnivou whiskey. Draco se na ni podíval a musel se usmát. Opravdu byla krásná a právě na sobě měla společenské čaty světlé zelené barvy. Její zelené oči jí vynikly a zároveň její blond vlasy se leskly.
,,Jde to," odpověděl ledabyle Draco a právě teď se nechtěl bavit o své budoucí snoubence.
,,Ty můj chudáčku," usmála se na něj soucitně Dafné a pohladila Draca po rameni. Draco jen pohlédl na její ruku, která ho hladila a poté se podíval na její rty. Chtěl je ochutnat. Dafné se k němu přiblížila a nakonec spojila své rty s jeho a začali se vášnivě líbat. Draco ji vzal kolem pasu a držal ji, jakoby by ji držel už naposled. Najednou si však vzpomněl na Hermionu Grangerovou. Odtrhl se od ní a ztrhaně oddychoval.
,,Wow," vydechla ztěžka Dafné. Draco se jen pyšně usmál.
,,Myslím, že tohle jsem přesně potřebovala," usmála se na něj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blair -- Aff Blair -- Aff | Web | 11. ledna 2012 v 16:58 | Reagovat

Moc pekne napsané :)

2 Blair -- Aff Blair -- Aff | Web | 2. února 2012 v 9:33 | Reagovat

Pěkné :)

3 Sola F. Sola F. | Web | 14. února 2012 v 17:06 | Reagovat

Nádherná povídka, jsi skvělá spisovatelka! S kým je vůstně Dafné ve dvojici?

4 Surynka Surynka | Web | 1. března 2012 v 13:08 | Reagovat

Krása! Moc se mi to líbí, kdy bude další? :-)

5 Modronka Modronka | Web | 13. dubna 2012 v 21:11 | Reagovat

Krásná povídka a dost napínavá, ale vzhledem k tomu, kdy byla přidaná poslední kapitolka se bojím, že už jsi asi skončila... Je to škoda, protože by mě moc zajímalo, jak to dopadne...

6 nikca289 nikca289 | 4. července 2012 v 15:35 | Reagovat

Užasna kapitola :D  kedy bude pokracko?

7 Marissa34GATES Marissa34GATES | E-mail | Web | 20. srpna 2012 v 3:38 | Reagovat

I would like to propose not to wait until you get big sum of cash to buy all you need! You can just get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> or just car loan and feel free

8 Sola F. Sola F. | Web | 24. listopadu 2012 v 10:06 | Reagovat

Neskončila jsi, doufám? Tahle povídka stojí za pokračování :) ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama